Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Prosklené hliníkové fasády

Prosklené hliníkové fasády umožňují dokonalý průnik světla do místností a zlepšují pohodu uživatelů. Také rozšířený vizuální kontakt s vnějším světem působí velmi příjemně a atraktivně. Prosklené fasády jsou běžné především u obchodních a kancelářských budov, hotelů a bank. Hliníkové fasády umožňují plné využití skla a světla v moderní architektuře. Plochy rámů jsou minimální a u některých typů fasád prakticky neviditelné. Díky velké pevnosti a nízké hmotnosti hliníku mohou být otevíravé prvky fasád mnohem větší než u jiných materiálů. Můžete volit nejrůznější způsoby otevírání a jejich kombinace. Tepelně izolační schopnosti prosklených fasád zajišťují polyamidové prvky, které se vkládají mezi hliníkové profily a vyplňují speciálními izolačními vložkami. Proto se ani u opravdu velkých prosklených ploch není třeba bát výraznějších tepelných úniků, resp. přehřívání.

Prosklené fasády vykazují mimořádnou odolnost vůči všem klimatickým jevům: bouřkám, lijákům i nárazům větru. Jsou vhodné i pro výškové a další budovy vystavené náročným povětrnostním podmínkám. Zasklívat lze standardním i bezpečnostním sklem, lze použít i plné izolační výplně. Nároky na údržbu jsou minimální. Garantujeme nejvyšší kvalitu zpracování a kompletaci výrobků. Nabízíme několik fasádních systémů pro různé účely. Nejčastěji používané jsou sloupko-příčkové systémy prosklených hliníkových fasád. Všechny disponují bohatou škálou barevného provedení.


Společné vlastnosti prosklených hliníkových fasád

 

  • Výjimečné prostředí v místnostech za fasádou

  • Různé optické členění ploch fasády od výrazně dělených po prakticky jednolitou

  • Vysoká statická pevnost konstrukce

  • Mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům

  • Dobré tepelně izolační parametry

  • Snadná údržba

Fasádní systémy

PONZIO®
PF 152HI/ Passive

PF 152HI
Tepelná izolace Uw1,17 W/m2.K (0,62 W/m2.K u verze Passive)
Prostup tepla rámu0,69 W/m2.K
Stavební hloubka rámu52 - 326 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant52 mm (šířka sloupku i příčky)
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)51 mm (šířka vnějších krycích lišt)
BarvaRAL a jiné dekorativní prvky
Počet těsněníEPDM (s prodlouženou životností)
Určenísystém pro lehké obvodové pláště

Sloupko-příčkový fasádní systém. Tento systém díky svým vlastnostem patří mezi absolutní špičku na trhu. Lištování je u tohoto profilu možné pouze vodorovné nebo svislé. Celý profil je možné ohýbat. Umožňuje aplikaci pro nadpražní a parapetní pás v protipožární klasifikaci EI60. Profil je velmi odolný vůči zatížení větrem. Možnost použití dvojskla, trojskla nebo neprůhledného panelu o tloušťce 2 - 56 mm. Můžete jej kombinovat s jinými systémy Ponzio®.

PONZIO®
PF 152 ESG

PF 152 ESG
Tepelná izolace Uw0, 64 W/m2K
Prostup tepla rámu1, 45 W/m2K
Stavební hloubka rámu52 - 326 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant52 mm (šířka sloupku i příčky)
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)51 mm (šířka vnějších krycích lišt)
BarvaRAL
Počet těsněníEPDM (s prodlouženou životností)
Určenísystém pro lehké obvodové pláště

Semistrukturální fasáda - konstrukční systém pro lehké obvodové pláště a další prostorné konstrukce. Profil umožňuje bezrámové opláštění s lepeným konstrukčním sklem. Systém se skvělými tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi tvoří z vnější strany jednotnou hladkou skleněnou stěnu rozdělenou svislými a vodorovnými liniemi o šířce 22-28 mm. Profil je možné ohýbat. Možnost použití dvojskla, trojskla nebo neprůhledného panelu o tloušťce 6 - 60 mm. Možnost umístění sklopných oken nebo otvíravých nezávisle na sobě.

PONZIO®
PE 78 N HI

PE 78 N HI
Tepelná izolace Uw0,84 - 1,2 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5 W/m2.K
Protihlukové33 - 38 dB
Kovánípříprava pro montáž různých obvodových kování
Stavební hloubka rámu78 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant86 mm
BarvaRAL a dekory hliníku
Počet těsnění3
UrčeníStavby s požadavkem na co nejlepší izolační řešení
Počet komor3

Vysoce pevný a stabilní profil, který lze zasklít dvoj nebo trojsklem, ornamentálním sklem nebo neprůhlednými panely o tloušťce 23 - 61 mm. Profil umožňuje (z vnější strany) slícování okenních křídel s rámem do jedné roviny. Vyznačuje se velkou variabilitou rohového napojení a také ohýbání celého profilu. Tvar zesílených okenních profilů imituje konstrukci fasádních sloupků. Varianty oken - pevné, otvíravé, sklopné, skryté apod.

 

Naše referenční stavby

Uvažujete o použití fasádního systému?
Rádi vám připravíme nezávaznou nabídku.