Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Proč profily Procural

Společnost Procural® je přední evropský výrobce kvalitních hliníkových profilů pro dveře, okna, posuvné systémy i prosklené fasády. K profilům si můžete vybrat jakýkoli dekor či barvu z široké palety barev RAL

Energetická účinnost a ekologie

Když se rozhodneme pro hliník, nepřímo tím příznivě ovlivňujeme ochranu životního prostředí. Odolnost tohoto materiálu a jeho pevnost zajišťuje dlouhou životnost oken a dveří. Konstrukce vyrobené z hliníku se vyznačují vysokou tepelnou izolací. Energeticky úsporná a dokonce i pasivní řešení zaručují vysokou energetickou účinnost celé budovy. Velké rozměry oken navíc kromě prostorného výhledu poskytují větší přístup denního světla, které je zase zodpovědné nejen za pohodu, ale poskytuje energii potřebnou pro osvětlení a vytápění.

Snadno čistitelná hliníková konstrukce snižuje nároky na údržbu, což má také pozitivní dopad na životní prostředí. A konečně hliník je zcela recyklovatelný, aniž by ztratil své vlastnosti.

Pohodlí a bezpečnost

Ve vlastním domově se cítíme bezpečně, když poskytujeme ochranu proti vloupání, požáru, ale také proti hluku nebo nadměrnému slunečnímu záření. Technologický pokrok nám dnes umožňuje klidné spaní, protože dům vybavený vhodnými řešeními pro „chytrou domácnost“ se o své členy stará sám. Správné zabezpečení domu je především investicí do dveří a oken proti vloupání (i ve třídě RC4), požárně odolných, evakuačních a protipanických řešení. Vchodové dveře jsou dnes vybaveny nejmodernějšími typy elektronických „klíčů“, které umožňují otevření dveří i na dálku (telefonicky), například dětem vracejícím se ze školy.

Díky možnostem, které nabízí automatizace oken (včetně dálkového větrání, otevírání a zavírání terasových dveří), cítíme plný komfort. Řízené osvětlení uvnitř i vně budovy (ovládáním žaluzií) umožňuje šetřit energii.

Kvalita a spolehlivost

Na okna se dnes kladou ty nejvyšší požadavky.

Hliník je odolný materiál, se kterým se snadno pracuje, umožňuje získat vysoce kvalitní povrchovou úpravu. Lakové nátěry mají příslušné certifikáty kvality Qualicoat a Qualanod, které výrobcům umožňují poskytovat při správném používání dlouhodobou záruku. Správně připravený hliníkový podklad je odolný vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a korozi, neškodí vlhku, horku ani mrazu, snadno se používá a udržuje v čistotě.

Hliník jako materiál také zajišťuje provozní spolehlivost. Hliníkové konstrukce mají vynikající mechanické vlastnosti – jsou velmi stabilní a odolné. Hliník je také lehký (je to materiál třikrát lehčí než ocel) a zároveň nevyžaduje dodatečné vyztužení jako PVC.

Estetika a design

Hliník je pro mnoho uživatelů synonymem estetiky a elegance, protože umožňuje neomezené možnosti tvorby. Počínaje zadáním libovolných tvarů (např. oblouková, lichoběžníková, kulatá okna), přes tvarovou úpravu profilu (rovný, zaoblený, úzký), širokou škálu doplňků až po povrchovou úpravu profilů v jakékoli barvě. K dispozici je nejen široká škála barev RAL, ale také lakování v „barvách“ dřeva a možnost dodání různých textur.

Procural inspiruje

Firma Procural je výrobce hliníkových systémů, známý po celé Evropě. Pro novou inspiraci se podívejte na video.

Příběh hliníkového okna

Než hliníkové okno spatří světlo světa, musí projít celým výrobním procesem, od zaměření, vizualizace, zpracování rámu až po montáž skla.

Jak se správně starat o hliníková okna?

Pravidelná a správná údržba hliníkového okna ovlivňuje jeho vzhled i funkčnost. Zjistěte, jak hliníkovým oknům můžete prodloužit životnost v několika jednoduchých krocích.