Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Zdvižně posuvné systémy (HST portály)

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. 

HST profily prosvětlují interiér a působivě ho propojují s balkonem, terasou či zahradou. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo: křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor. Na rozdíl od posuvně sklopných dveří (PSK) nelze křídla HST profilů vyklápět.

PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ ZDVIŽNĚ POSUVNÉ SYSTÉMY

Salamander ®
evolutionDrive: HST

evolutionDrive: HST
Tepelná izolace Udaž 0,93 W/m2K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5
KováníSIEGENIA® práh ECOPASS®
Stavební hloubka rámu194 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant82 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)55 / 100 / 170
Barvastandard / REN
Určenívšechny typy staveb
Počet komor5

Použití nízkého prahu zasazeného v podlahové ploše zajišťuje velmi plynulé propojení s terasou a zahradou. Tento nízký práh nepředstavuje žádnou bariéru ani pro tělesně postižené osoby (podle normy dIN 180 25).

Zobrazit technický výkres

VEKA ®
VEKASLIDE 82 HST

VEKASLIDE 82 HST
Tepelná izolace Udaž 0,86 W/m2K
Protihlukové33 - 38 dB
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu194 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant82 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)50/ 104/ 169
Barvastandard / Veka vzorník
Určenívšechny typy staveb
Počet komor7

Nabízíme ve variantě dvoukřídlé, trojkřídlé i čtyřkřídlé. Bezbariérový práh umožňuje pohodlný a neomezený přechod na terasu či balkon. Lze realizovat plochy do šířky až 6,5m a výšky až 2,7m.

Zobrazit technický výkres

PONZIO®
SLIDING SL 1600 TT/ TT+/ TT HI

Tepelná izolace Ud1,3 - 1,7 W/m2K (1,2 - 1,6 verze HI)
KováníPONZIO® / G-U®
Stavební hloubka rámu160/ 160/ 247 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant67 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)47/ 94/ 125
BarvaRAL
Počet těsnění2
UrčeníKomerční a průmyslové objekty
Počet komor3

Velmi odolný posuvný systém určen především pro vnější konstrukce. Jedná se o 3-komorový profil s přepuštěným tepelným mostem, který je vystužen skelnými vlákny. Verze "+" je navíc vybavena těsněním pod sklem a izolační vložkou ve vybraných částech profilu. Verze "HI" je navíc vybavena izolační vložkou v křídle. Hloubka zasklívací drážky 12 - 51 mm.

 

DŘEVĚNÉ A DŘEVOHLINÍKOVÉ ZDVIŽNĚ POSUVNÉ SYSTÉMY

RI WOOD ®
REAL 78 HST

REAL 78 HST
Tepelná izolace Ud0, 83 W/m2.K
Prostup tepla rámu0,98 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 1,1 / 0,6
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Pantyviditelné / skryté
Stavební hloubka rámu181 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant78 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvapřírodní lazury
Určenívšechny typy staveb

Zdvizně – posuvné dveře s komfortním ovládáním a bezbariérovým prahem umožňují konstruovat velké prosklené plochy a spojit obytnou část domu se zahradou. Systém kování a posuvných kolejnic SIEGENIA umožňuje bezpečně komfortně a snadno ovládat křídla o hmotnosti až 400 kg. Křídla je možné vybavit tlumiči SOFT CLOSE, které se dají neviditelně integrovat. Stavební hloubka umožňuje zasklení 24 – 40 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Okapnice – bílá, bronz, tmavě hnědá, stříbrná, RAL nástřik. Silikon – transparentní. Těsnění – bílá, hnědá, šedá.

RI WOOD ®
PREMIUM 92 HST

PREMIUM 92 HST
Tepelná izolace Udaž 0,77 W/m2K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu214 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant92 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvapřírodní lazury
Určenístandardní i nízkoenergetické

PREMIUM 92 HST se vyznačuje skvělými tepelně izolačními vlastnostmi. Jejich součástí je bezbariérový práh. Křídla je možné vybavit tlumiči SOFT CLOSE, které se dají neviditelně integrovat. Zasklení speciálním trojsklem umožňuje velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Stavební hloubka umožňuje zasklení 40 – 50 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Okapnice – bílá, bronz, tmavě hnědá, stříbrná, RAL nástřik. Silikon – transparentní. Těsnění – bílá, hnědá, šedá.

RI WOOD ®
CLASSIC 78/ 92 HST

CLASSIC 78/92 HST
Tepelná izolace Ud0,84 W/m2K
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu196 + 18 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant78 + 18
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)73/ 100/ 100,162,168
Barvapřírodní lazury, RAL, hliník
Určenívšechny typy staveb

Řada CLASSIC disponuje elegantně zaoblenými hranami hliníkových krytů, které pohledově oddělují rám i křídlo. Přírodní dřevo zajišťuje příjemný pocit v interiéru, odolný hliník zvenčí, chrání před povětrnostními vlivy a zajišťuje téměř neomezenou životnost. Zasklení speciálním trojsklem umožňuje velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Nechybí možnost výběru svařovaných nebo lisovaných hliníkových spojů u opláštění. Stavební hloubka umožňuje zasklení 48 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Barva opláštění – RAL. Silikon – černý. Těsnění – černé.

RI WOOD ®
LINEAR/QUADRAT 78/ 92 HST

LINEAR/ QUADRAT 78/92 HST
Tepelná izolace Ud0,84 W/m2K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5
Protihlukové32 dB
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu196 + 12 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant78 + 14
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)73/ 100/ 100,162,168
Barvapřírodní lazury, RAL, hliník
Určenívšechny typy staveb

Řada LINEAR disponuje čistým a moderním designem, který se vyznačuje hranatou konstrukcí. Přírodní dřevo zajišťuje příjemný pocit v interiéru, odolný hliník zvenčí, chrání před povětrnostními vlivy a zajišťuje téměř neomezenou životnost. Zasklení speciálním trojsklem umožňuje velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Nechybí možnost výběru svařovaných nebo lisovaných hliníkových spojů u opláštění. Stavební hloubka umožňuje zasklení 48 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Barva opláštění – RAL. Silikon – černý. Těsnění – černé.

Konstrukce zdvižně posuvných dveří je extrémně pevná a zaručuje dlouhodobou funkčnost, těsnost a odolnost vůči větru a dešti. Skvělé tepelně izolační vlastnosti profilů a zasklení speciálním trojsklem umožňují velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Zdvižně posuvné dveře jsou vhodné i pro objekty, které vyžadují bezbariérový přístup.

HST profily vyrábíme z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Dostupné jsou jedno až čtyřkřídlé konfigurace. Povrchová úprava zdvižně posuvných dveří je závislá na zvoleném materiálu. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Pro povrch plastových, hliníkových a dřevohliníkových profilů můžete volit ze široké škály barev a dekorů včetně věrných imitací dřeva.

HST profily osazujeme masivním kováním předních evropských výrobců.

Posuvně sklopné systémy (PSK)

Výklopné posuvné dveře se ovládají jedinou klikou. Potřebujete jen minimální manipulační prostor, což z PSK dělá zajímavou alternativu klasických dvoukřídlých balkonových dveří. Dveře je také možno vyklopit a místnost průběžně větrat. Posuvně sklopné (sklopně odsuvné) dveře vyrábíme jednokřídlé i dvoukřídlé, a to z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Výběr materiálu je obvykle v rukou architekta nebo projektanta a zohledňuje dispozici domu, rozpočet a materiál dalších oken a dveří v domě.

Posuvně výklopné dveře osazujeme masivním kováním předních evropských výrobců. Povrchová úprava závisí na materiálu. K dispozici je velmi uspokojivá škála laků, lazur a dekorů.

 

Kontaktujte nás se svojí poptávkou