Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_nova_zelena_usporam_1

Dotace Nová zelená úsporám

Pořízení nových oken tvoří významnou položku v osobním rozpočtu. Stát v tomto případě podává pomocnou ruku díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám 2022 v rámci příspěvku na zateplení. Platí minimálně do roku 2025. Tak můžete dostat příspěvek ve výši několika desítek tisíc korun. Ve znevýhodněných oblastech se dotace u rodinných domů navyšuje o 10 %. 

Podmínky pro získání dotace na okna 

Dotace můžete získat i samostatně pro okna, nemusíte si k tomu přidávat další dílčí úpravy. Cílem programu je však snížit spotřeby energií ve vaší domácnosti alespoň o 20 %. Pouhá výměna oken bez zateplení domu tudíž tato kritéria nemusí splnit. 

Abyste na dotaci dosáhli, doporučuje se spojit výměnu oken s dalšími součástmi stavby, jako je např. zateplení stěn, stropu. Dotace mohou pokrýt až 60% nákladů. Ke spočítání úspor na okna vám může pomoci naše služba [odkaz nechte si spočítat úsporu].

Žádost o dotaci na výměnu oken 2022

Správně nastavený projekt urychluje proces podávání žádosti na dotace. V několika bodech shrneme základní informace pro podání žádosti. Můžete ji podat před i po realizaci. 

Nechte si vypracovat odborný posudek projektantem a energetickým specialistou. Výběr odborníka je na vás. Spolu s ním vyplňte krycí list technických parametrů, který tvoří nutnou součást posudku.

Jestliže potřebujete povolení stavebního úřadu, zajdete tam s již vyřízenou projektovou dokumentací a projednáte změny na stavbě. 

Na stránkách www.zelenausporam.cz se přes tlačítko podání žádosti dostanete na stránky Agendového informačního systému SFŽP ČR, který slouží správě dotačních programů Státního fondu životního prostředí ČR. Vyplníte žádost a zašlete potřebné dokumenty, SŽFP ČR má v případě potřeby právo si vyžádat i další.

Žádost se poté musí zaevidovat do systému. Pracovníci SFŽP ČR ji prověří a dojde k akceptaci. Do schránky dostanete akceptační dopis a od té doby vám ubíhá lhůta na splnění příslušných opatření.

V případě nepřijetí žádosti budete informováni ohledně zjištěných nedostatků, na jejichž vyřízení máte 30 dní. Jestliže budete potřebovat více času, můžete si zažádat o prodloužení. 

Pro opatření zahrnující zateplení domu je povinnost si zajistit technický dozor. Také pečlivě vybírejte firmu, která bude práce provádět, aby použitý materiál díky kvalitní instalaci plnil svoji funkci. 

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související