Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Jak vybrat dodavatele oken a dveří

Pořízení nových oken a dveří představuje nezanedbatelný výdaj. Základním kritériem výběru dodavatele proto musí být – vedle přijatelné ceny – kvalita výrobků, montáže i služeb, především servisních. Nekvalitní okna nebo dveře mohou nepříjemně překvapit vysokými úniky tepla, častými pozáručními opravami nebo nutností předčasné výměny.


Výběr podle kvality výroby a montáže

Výměna starých oken a dveří za nové by měla přinést vyšší užitnou hodnotu a výraznou úsporu nákladů na topení či klimatizaci v průběhu mnoha dalších let. Obdobné přínosy lze očekávat i od oken a dveří v novostavbě. Zásadním rozhodnutím je proto volba prověřeného, spolehlivého dodavatele.

Jak ho poznat? Pátrejte po tradicích a pozitivních referencích o výrobě, montáži a servisu oken a dveří těch typů, které poptáváte.

Pečlivě prostudujte technické parametry uvažovaných oken a dveří. Neváhejte se zeptat na všechno, čemu nerozumíte. Přečtěte si o veličinách, které popisují tepelně izolační vlastnosti oken a dveří, a sledujte, zda vám prodejce předkládá správné parametry.

 

Výběr podle kvality záručního a pozáručního servisu

Při správné údržbě musí okna a dveře fungovat i poté, co jim skončí záruční doba. Je zásadně důležité, abyste se po celou dobu jejich životnosti mohli spolehnout na pružný odborný servis. Delší historie vašeho dodavatele zvyšuje pravděpodobnost, že firma do roka a do dne nezmizí i se svou odpovědností.

Pátrejte po referencích u přátel a známých. Uvažte, že názory šířené po internetu mohou být zavádějící.

Porovnejte reakční doby a ceny pozáručního servisu, prozkoumejte ceny doplňků s kratší životností. Ptejte se na dostupnost a ceny olejů, maziv, čistidel, laků apod.

Dejte na schopnost personálu vysvětlit vám způsob seřizování, promazávání a dalších rutinních úkonů údržby.

Zkušenosti zákazníků

"V loňském roce  jsme si nechali od vaší firmy zabudovat plastová okna a dveře. Stávající okna netěsnila, doslova nám vlály záclony, kovové vchodové dveře promrzaly, když foukal vítr tak to hučelo celým domem. S touto zakázkou jsme velmi spokojeni.

paní Hlahůlková

Žeravice

"Rozhodl jsem se Vám napsat a vyjádřit spokojenost s prací Vaší firmy RI OKNA a.s. Byl jsem mile překvapen, když jsem poslal cenovou nabídku a ona se mi obratem vrátila vypracovaná, paní co ji zpracovala byla moc příjemná a ochotná se vším mi poradila, prostě jsem si připadal jak v "Jiříkově vidění". Doporučil jsem Vaši firmu svým známým a všude o vás mluvím jenom kladně."

pan Novotný

Znojmo

"Tímto dopisem Vám chci poděkovat za Vaše služby. Jednalo se o výměnu oken, balkonových dveří a žaluzií. Přístup Vašich zaměstnanců byl velmi profesionální. Při sjednávání zakázky byli velmi vstřícní a ochotni splnit všechna naše přání a to vše za velmi přijatelnou cenu. Překvapila mě rychlost, s jakou byla výměna provedena. Práce byly předány ve vysoké kvalitě."

pan Stříž

Příbor