Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

Na špatnou montáž se může přijít až za několik let

Špatně seřízená plastová okna mají za následek vysoké úniky tepla. Díky vlastní váze, slunci a obecně času, se mohou posunout. Proto méně těsní.

Jak vypadá správně seřízené okno

Křídlo okna je k rámu rovnoměrně utažené, nemělo by se nikde vychylovat nahoru nebo dolů. Svislé příčky křídla jsou vzhledem k rámu rovnoběžné, manipulace s klikou je hladká, nedrhne. Při zavření se okno lehce nadzvedne a těsnění už by se dále nemělo posouvat.

Jak okna seřídit

Profukovat může mezi sklem a křídlem, křídlem a rámem nebo rámem a ostěním. 

Mezi sklem a křídlem

V tomto případě se jedná o špatné zasklení. Je potřeba přivolat servisního technika, aby okna správně vypodložil. 

Mezi křídlem a rámem 

Pokud profukuje mezi křídlem a rámem, znamená to, že křídlo okna přesně nedoléhá k rámu. Na vině může být špatné seřízení již od začátku, prohnutý rám, nebo poškození či opotřebení ostatních komponentů. Můžete se jej pokusit seřídit sami pomocí imbusového klíče č. 4. Přesný návod najdete v instruktážních videích [odkaz]. 

Potřebujeme přiblížit okno k pantům, anebo naopak oddálit. Imbusem otáčíme v rozmezí 2 milimetrů v místě pod dolním pantem. Horní stranu upravujeme nahoře na nůžkách křídla. 

Může se stát, že okno na jedné straně drhne, je proto nutné jej snížit nebo zvýšit. Sundáme kryt z dolního pantu a imbusem zvýšíme polohu okna až o 2 – 3 cm. 

Čím větší je přítlak oken, tím lépe okna těsní. Pro zvýšení přítlaku otočíme IS čepem, většinou v kování u kliky, směrem do exteriéru. Čep se také tím pádem oddálí od nalehávky. Přítlak se snižuje nebo zvyšuje i na horních nůžkách okna nebo u šroubu v dolním pantu. V jednom směru přítlak zvyšujeme, v opačném směru snižujeme. 

Mezi rámem a ostěním 

Tady je nezbytné opravit nekvalitně provedenou montáž zásahem do zdiva. Technik zjistí, jaké materiály byly použity při zasazování oken a v případě potřeby je vymění. 

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související

Mám zájem o nabídku

Zadejte nezávaznou poptávku, na jejímž základě vám naši specialisté vypracují individuální nabídku podle vašich požadavků a přání.

Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás