Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Zdvižně posuvné dveře HST

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály poskytují prakticky neomezenou prosklenou plochu (maximální šířka konstrukce 6,5 metrů). Od balkonových dveří se liší hned v několika základních parametrech. Díky zabudovanému prahu umožňují bezbariérový průchod na zahradu či balkon a umožňují tak maximálně propojit interiér s exteriérem. Systém dveří je sestaven tak, aby se i při jejich vysoké hmotnosti daly lehce otevírat, doslova jednou rukou. Křídla se do sebe zasouvají, takže šetří místo a nemusíte tak nic odsouvat nebo přenášet. U větších prosklených ploch se prosím zamyslete nad použitím bezpečnostních skel. Barevnost HST portálů můžete jednoduše sladit s okny, jelikož se používají totožné vzorníky.

Plastové HST portály

Nejdostupnější portály s dlouhou životností.

Hliníkové HST portály

Vysoce odolné a nejstabilnější portály s moderním designem.

Dřevěné HST portály

Klasický design okna s vynikajícími izolačními vlastnostmi.

Dřevohliníkové HST portály

Dřevěné portály s hliníkovým opláštěním.

Skvělé tepelně izolační vlastnosti profilů a zasklení speciálním trojsklem umožňují velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Zdvižně posuvné dveře jsou vhodné i pro objekty, které vyžadují bezbariérový přístup.

HST profily vyrábíme z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Dostupné jsou jedno až čtyřkřídlé konfigurace. Povrchová úprava zdvižně posuvných dveří je závislá na zvoleném materiálu. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Pro povrch plastových, hliníkových a dřevohliníkových profilů můžete volit ze široké škály barev a dekorů včetně věrných imitací dřeva.