Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Francouzská okna

Vysoká francouzská (balkónová) okna jsou osazena těsně nad podlahou. Opticky i fyzicky propojují interiér s terasou nebo balkonem. Krása terasy či zahrady proniká do pokoje a pozitivně ovlivňuje jeho atmosféru.

Francouzskými okny vstupuje víc světla než okny klasickými, což oceníte za podmračených zimních dnů. Rychlejší je také výměna vzduchu při větrání. Většímu průniku tepla za horkých letních dnů se můžete bránit kvalitním zasklením a účinnou stínicí technikou.

Francouzská okna mohou být vybavena hliníkovým prahem a kombinovat funkci okna i dveří. Bezpečnost francouzských oken zvyšuje volba kvalitního rámu, kování a zámků.

Výhody a nevýhody francouzských oken

Výhody    Nevýhody
 + Propojení interiéru s exteriérem  - Nižší izolace vůči chladu i teplu
 + Optické zvětšení prostoru  - Složitější umístění otopných těles
 + Zvýšený přívod světla  
 + Intenzivní větrání  

Druhy francouzských oken v naší nabídce

Plastová francouzská okna

Výborné tepelně izolační vlastnosti za přijatelnou cenu. Pro francouzská okna velkých rozměrů máme speciální profily s dostatečnou pevností a tvarovou stabilitou.

Hliníková francouzská okna

Hodí se pro moderní komerční i obytné objekty s vysokými designovými ambicemi. Vynikají odolností a mimořádnou životností. Solidní tepelně izolační schopnosti

Dřevěná francouzská okna

Klasický materiál zajistí skvělé termoregulační vlastnosti oken a blízkost přírody na pohled i dotek. Prodloužená životnost u dřevohliníkových francouzských oken. Velký výběr profilů a barev

Chcete znát cenu francouzských oken?
Kalkulaci dodáme rádi, obratem a zdarma.