Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-PVC_oken_1

Údržba plastových oken

Pravidelnou péčí zajistíme plastovým oknům dlouhou životnost a snížíme riziko poškození oken, aby nám dlouho bezproblémově fungovala. Jak na správnou údržbu?

Jak čistit plastová okna

K údržbě patří pravidelné čištění oken [odkaz čištění oken]. Okna umývejte od prachu a špíny alespoň dvakrát do roka, ale zvláště bílé materiály by se v pylové sezóně měly pravidelně čistit pro zachování světlé barvy. Nejdříve je potřeba umýt celá okna včetně rámů, a popř. i ostatní části. Na plastové profily stačí obyčejná voda s kapkou tekutého mýdla nebo např. octový čistič. Nikdy nepoužíváme agresivní ani abrazivní saponáty, které mohou poničit materiál.

Klika

Klika od okna nevyžaduje žádnou speciální údržbu, v případě potřeby by jí mělo stačit pouze trochu utáhnout. Odstraňte horní kryt kliky a šrouby ji buď povolíte, nebo utáhnete.

Kování okna

Minimálně jednou ročně je třeba zkontrolovat kování, promazat a případně utáhnout. Pokud se kování neudržuje, komponenty se o sebe mohou začít třít nasucho, a tím dochází k rychlejšímu opotřebování. S oknem pak půjde hůř manipulovat. Na promazání dejte několik kapek silikonového oleje do mazacích otvorů, čepů závěsů a uzavíracích bodů. Přebytky oleje odstraňte. 

Těsnění 

Těsnění je vyrobeno z velmi kvalitního a odolného materiálu. Můžete jej otřít max. jednou ročně olejem, který používáte na kování, ideálně na bázi silikonu. Tak bude stále elastické a odpuzovat vlhkost.

Odtokové kanálky 

Kanálky pro odtok dešťové vody se doporučují pravidelně čistit. Otevřete okno a odstraňte nečistoty ve spodním rámu okna hadříkem, parním čističem, nebo popř. vysavačem. 

Okenní rámy 

Okenní rámy dostanete s ochrannými samolepícími foliemi. Ty ale strhněte co nejdříve. Používají se k převozu nebo během různých přestaveb, malování apod. Vlivem tepla by pak mohlo být odstranění folie velmi náročné

V RI OKNA jsme přešli výhradně na profily VEKA z třídy A podle normy ČSN EN 12608, které nabízí tu nejlepší kvalitu na současném trhu. Poskytuje pečlivé zpracování a prémiový materiál, který zaručuje stabilitu, vysoký stupeň izolace, pevnost rohů a stálost barvy

V případě jakýkoliv problémů s údržbou se na nás můžete obrátit s žádostí o profesionální servis oken. Jako RI OKNA jsme již více než 30 let za trhu. Za tu dobu jsme vyladili výrobní postupy a nadále je zdokonalujeme. Každý vyrobený kus podrobujeme systematické kontrole, takže opouští naše linky v dokonale funkčním stavu. Díky husté síti servisních pracovišť vám jsme nablízku, kdykoliv potřebujete poradit nebo pomoci.

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související