Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-ALU_oken_1

Údržba hliníkových oken

Údržba hliníkových oken je snadná, v každém případě by se na ní však nemělo zapomínat. Tak zajistíte funkčnost i skvělý vzhled těchto oken po velmi dlouhou dobu, protože hliník je odolný materiál s dlouhotrvající životností.

Jak čistit hliníková okna 

Pro čištění hliníkových rámů se hodí obyčejný saponát, který dobře odmašťuje. Postačí vám obyčejný prostředek na mytí nádobí, anebo můžete vyzkoušet speciální přípravky, např. fenosol na aluminiové plochy, který se vám rozhodně neztratí, ani když budete chtít oživit barvu a strukturu starších oken.

Vhodné prostředky

Můžete použít i houbičku, ovšem z té měkké strany. Rozhodně nepoužívejte abrazivní prostředky, drátěnky a cokoli, co by mohlo povrch oken poškrábat. Dále mohou vážně uškodit rozpouštědla, ředidla, kyseliny, agresivní desinfekce proti plísni. Možná byste díky nim dostali pryč nechtěnou špínu, ale mohli byste si poleptat a zmatnit povrch.

Postup 

Rozpusťte trochu přípravku na mytí nádobí nebo tekutého mýdla v teplé vodě a měkkým hadříkem jemně umývejte rámy. K urychlení práce při mytí oken [odkaz čl. jak umýt okna] můžete použít stěrku nebo speciální vysavač. Někomu může být pohodlnější umývat okna bavlněnými rukavicemi. Ke konci můžete ještě okna utřít suchým a dobře savým hadrem. 

Jak často se starat o okna 

Rámy hliníkových oken by se měly umývat alespoň několikrát do roka a v pylové sezóně by se měl pyl pravidelně odstraňovat. Při mytí oken věnujte pozornost i ostatním částem okna, jako jsou těsnění, prahy a kování. Jednou ročně se doporučuje provést kontrola kování, odvodňovacích kanálků, křídel a zasklení. Pro udržení správné funkce promazávejte kování jednou za rok nebo dva.Údržba hliníkových oken je velmi nenáročná, důležitý je výběr mycího prostředku i správné vybavení.

Při výskytu jakýkoli komplikací se neváhejte obrátit na naši zákaznickou podporu s žádostí o profesionální servis oken. Firma RI OKNA je tradičním výrobcem oken již od roku 1994. Díky mnoha zkušenostem ručíme za kvalitní záruční i pozáruční servis a profesionální personál.

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související