Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-WOOD_oken_1

Údržba dřevěných oken

Dřevo je krásný a ušlechtilý materiál, o který je třeba se starat. Se správným výběrem mycích prostředků i pravidelnou péčí si dřevěná okna udržíte ve výborném stavu po mnoho let. Na rozdíl od hliníku nebo plastu se dřevo musí ošetřit speciálním přípravkem, balzámem, pro povrchovou úpravu. Udrží barvu lakovaného dřeva a zlepší jeho odolnost proti povětrnostním vlivům.

Dřevěná okna myjeme minimálně dvakrát do roka, v pylové sezóně bychom měli uklízet častěji. Balzám stačí nanášet jednou na podzim na ochranu před mrazem a jednou na jaře pro oživení barvy a napravení jemných prasklinek po zimě.

Jak čistit okna

Okna se musí nejdříve celá omýt od špíny a prachu. Rozmíchejte několik kapek mycího prostředku nebo mýdla v teplé vodě a jemným hadříkem s měkkými vlákny jemně omyjte rámy i další části okna – skla, těsnění a občas i kování, aby se tam neusazovala špína. Se správným postupem čištění [odkaz čištění oken] si můžete ušetřit čas. Kromě toho věnujte pozornost i kontrole pohyblivých částí okna – kování, odvodňovacích otvorů, prahů, správné těsnosti.

Co nepoužívat 

Na okenní rámy ani skla nepoužívejte houbičky s tvrdým povrchem, drátěnky (ani ty jemné), kartáče a nic, co by mohlo poškrábat lak. Dále se nedoporučují agresivní desinfekční přípravky ani abrazivní prostředky, kyseliny, ředidla. Mohlo by to nenávratně poškodit svrchní lak.

Nanesení balzámu 

Po umytí oken naneste balzám pro povrchovou úpravu dřeva, který je k dostání mimo specializovaných obchodů i v drogeriích a hobbymarketech. Namočte čistý hadřík nebo houbičku měkkou stranou do přípravku a pokryjte jím tenkou vrstvou okenní rámy.  

Dřevěná okna vyžadují již trochu péče, ale stojí to za to. Při správné péči vám vydrží až 100 let. Jestliže se vyskytnou nějaké problémy, anebo se budete chtít poradit, neváhejte se obrátit na naši klientskou podporu a objednat si naše služby profesionálního servisu. V RI OKNA jsme již více než 30 let tradičním výrobcem oken. Proto se vám můžeme zaručit za vysokou odbornost našeho personálu a kvalitu našich služeb.

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související