Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_spatna_montaz_1

Na špatnou montáž se může přijít až za několik let

Špatně seřízená plastová okna mají za následek vysoké úniky tepla. Díky vlastní váze, slunci a obecně času, se mohou posunout. Proto méně těsní.

Jak vypadá správně seřízené okno

Křídlo okna je k rámu rovnoměrně utažené, nemělo by se nikde vychylovat nahoru nebo dolů. Svislé příčky křídla jsou vzhledem k rámu rovnoběžné, manipulace s klikou je hladká, nedrhne. Při zavření se okno lehce nadzvedne a těsnění už by se dále nemělo posouvat.

Jak okna seřídit

Profukovat může mezi sklem a křídlem, křídlem a rámem nebo rámem a ostěním. 

Mezi sklem a křídlem

V tomto případě se jedná o špatné zasklení. Je potřeba přivolat servisního technika, aby okna správně vypodložil. 

Mezi křídlem a rámem 

Pokud profukuje mezi křídlem a rámem, znamená to, že křídlo okna přesně nedoléhá k rámu. Na vině může být špatné seřízení již od začátku, prohnutý rám, nebo poškození či opotřebení ostatních komponentů. Můžete se jej pokusit seřídit sami pomocí imbusového klíče č. 4. Přesný návod najdete v instruktážních videích. 

Potřebujeme přiblížit okno k pantům, anebo naopak oddálit. Imbusem otáčíme v rozmezí 2 milimetrů v místě pod dolním pantem. Horní stranu upravujeme nahoře na nůžkách křídla. 

Může se stát, že okno na jedné straně drhne, je proto nutné jej snížit nebo zvýšit. Sundáme kryt z dolního pantu a imbusem zvýšíme polohu okna až o 2 – 3 cm. 

Čím větší je přítlak oken, tím lépe okna těsní. Pro zvýšení přítlaku otočíme IS čepem, většinou v kování u kliky, směrem do exteriéru. Čep se také tím pádem oddálí od nalehávky. Přítlak se snižuje nebo zvyšuje i na horních nůžkách okna nebo u šroubu v dolním pantu. V jednom směru přítlak zvyšujeme, v opačném směru snižujeme. 

Mezi rámem a ostěním 

Tady je nezbytné opravit nekvalitně provedenou montáž zásahem do zdiva. Technik zjistí, jaké materiály byly použity při zasazování oken a v případě potřeby je vymění. 

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme

Související