Plastová okna se mohou nastavit na zimní a letní režim. V letním režimu jsou okna nastavena z výroby a méně těsní. Vzduch tak může zvenčí snadno kolovat. Zimní režim lépe okna utěsní, a tudíž uniká okny méně tepla. Přepnutím okna do zimního režimu zamezíte rosení oken a tvorbě vlhkosti a plísní na stěnách, rámech a parapetech.
Na druhou stranu se tak materiál zejména u kování rychleji opotřebuje. Kování při zimním režimu zamrzá a jeho životnost se snižuje, a proto mnoho výrobců opouští možnost zimní ventilace. U našich oken, díky pečlivě vybraným materiálům a správné montáži, zimní režim není třeba zvažovat. Okna těsní i za nepříznivých podmínek počasí. Před zimním obdobím je vhodné kování promazat.


Jak se nastavuje zimní režim
Pokud chcete nastavit zimní režim nebo upravit těsnost oken, otevřete okno a najděte seřizovací čep na kovovém rámu okna. Většinou bývá u kličky.
Chcete-li nastavit okno do zimního režimu, vezměte si k ruce imbus nebo seřizovací klíč. Otáčecí čepy mají různé tvary. Kovovým „šroubem“ se šestihranným otvorem nebo hvězdou pootočíte o 90°. Nemusí se vám to povést napoprvé.
Pokud nevidíte žádný šroub ani hvězdu, můžete mít na okně oválný čep, nastavený v poloze na 45°. Přítlak zvýšíte tak, že otočíte čep vodorovně. Přepínače s tečkou se pootočí zezdola doprava, přepínače bez tečky směrem k těsnění.

Jak větrat v zimě
Otvírat okna v zimě na ventilačku ani na mikroventilaci se příliš nevyplatí. Uniká tak příliš mnoho tepla. Abyste zabránili tvorbě vlhkosti, je lepší otevřít celé okno na cca pět minut při vypnutém topení, dojde k rychlé výměně vzduchu a místnost se dá poté rychle vytopit i tak. Dále se doporučuje mít vypnuté topení, pokud nejste doma.

Nevíte si rady? Obraťe se na nás. Rádi Vám poradíme
Související
Mám zájem o nabídku
Zadejte nezávaznou poptávku, na jejímž základě vám naši specialisté vypracují individuální nabídku podle vašich požadavků a přání.