Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Proč profily VEKA

Dobrý profilový systém ještě není zárukou dobrého okna, ale jedním si můžete být zcela jisti. Ze špatných profilů se nedá vyrobit kvalitní okno. Firma VEKA AG se jako jediný německý výrobce profilů rozhodla vyrábět profily výhradně v kvalitě třídy A podle normy DIN EN 12608, aby výrobcům oken usnadnila argumentaci u zákazníků a investorů po stránce kvality oken s dlouhou životností.

Kvalita profilů třídy A

Stěny okenního nebo dveřního profilu jsou důležitým faktorem pro jeho stabilitu. Evropská norma DIN EN 12608 z tohoto důvodu u tloušťky stěn plastových profilů i nadále rozlišuje třídu A, B a C. Naproti tomu RAL-Gütegemeinschaft podobné dělení už nemá. Od léta 2014 tak pro plastové okenní profily existuje jeden certifikát RAL, jehož podkladem jsou požadavky dřívějšího standardu třídy B na stěny a vnitřní příčky.

Požadavky na profily třídy A jsou mimořádně vysoké. Pro vnější stěny těchto profilů je předepsána tloušťka 3 mm (tolerance 0,2 mm), což znamená o 10 % silnější stěny než u profilů třídy B. U stěn v oblasti drážek a napojení je tento jakostní rozdíl ještě zřetelnější – více než 20 %.

Dlouhá životnost

Plastové okno musí prokazovat svou funkčnost při každodenním používání. Jedním z rozhodujících faktorů je při tom kvalita profilů, přičemž pouze nejvyšší kvalita nabízí naprostou jistotu do budoucna.
Stále větší křídla a těžká trojskla lze v dnešní době považovat za standard. Profily, kování, ale i hotová okna jsou tak vystaveny stále většímu mechanickému zatížení.

Výsledky testů produktů VEKA jasně prokazují, že silnější tloušťky stěn sebou přinášejí větší stabilitu a pevnost – což se odráží ve vyšší bezpečnosti při výrobě, zpracování a montáži.

Výborná funkčnost

Na okna se dnes kladou ty nejvyšší požadavky.

Naše inovativní technické vlastnosti profilů činí z plastových oken „energetického manažera“. Z důvodu rostoucí váhy moderních trojskel musí navíc rámové a křídlové profily odolávat stále větší zátěži. Takovému trvalému zatížení dokáží odolávat pouze profilové systémy té nejvyšší kvality.

  • odolat dešti, větru a chladu
  • udržet teplo v domě a snížit náklady na vytápění
  • vynikat designem
  • znesnadnit život zlodějům
  • vytvořit světlem prozářené a příjemné klima v místnosti
  • navýšit hodnotu nemovitosti

Rozmanitost

Velký výběr barev s krátkou dodací lhůtou

Více než 50 variant vzhledu povrchu v atraktivních barvách či dekorech dřeva jsme od začátku roku 2015 rozšířili o další dekory z nového programu VEKA SPECTRAL.

Prémiová kvalita

Profilové systémy VEKA jsou vyráběny v Německu a odpovídají nejvyšší evropské normě třídy A (DIN EN 12608). Jejich obzvlášť silné stěny o tloušťce 3 mm poskytují rozhodující plus zaručující bezpečnou výrobu oken s dlouhou životností a vynikající tepelnou i protihlukovou izolací.

Testování

Různé výsledky testů dokládají, že profily VEKA třídy A jsou díky silnější tloušťce svých stěn pevnější a mechanicky odolnější oproti konkurenčním profilům, které sice mohou nést pečeť RAL, ale byly vyrobeny dle kritérií třídy B.

Firma VEKA je schopna na základě velmi nákladných interních studií a testů prokázat, že např. pevnost rohových svárů je u profilů třídy A až o 20 % větší než u třídy B. Prohýbání a deformace pod vlivem zátěže je u našich profilů třídy A až o 12 % nižší. Pro vytržení šroubovaného spoje z PVC je u třídy A zapotřebí dokonce až o 20 % více síly než u třídy B.

Trvalá udržitelnost

Značka VEKA je ve svém oboru známá tím, že nabízí pouze dokonale promyšlené výrobky a služby. Dlouhou životností výrobků a ochranou životního prostředí se zabývala již v dobách, kdy se o tomto zavažném společenském tématu ještě příliš nemluvilo. Již v roce 1993 zahájila VEKA Umwelttechnik GmbH jako absolutní průkopník v tomto oboru dodnes největší a nejmodernější provoz na recyklaci starých plastových oken a dveří v Evropě.

Zde se ze starých vybouraných oken a odpadních profilů z výroby oken získává zpět čisté tříděné PVC, které lze prakticky bez ztráty na kvalitě znovu využít ve výrobě.

Profily VEKA: Neznečišťují životní prostředí a jsou hospodárné.

VEKA inspiruje

Společnost VEKA je producentem prémiových plastových profilů v kvalitě třídy A podle evropské normy DIN EN 12608. Pro novou inspiraci se podívejte na video.

Jak se správně starat o plastová okna?

Pravidelná a správná údržba plastového okna ovlivňuje jeho vzhled i funkčnost. Zjistěte, jak plastovým oknům můžete prodloužit životnost v několika jednoduchých krocích.