Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Proč dřevohliníková okna a dveře

Zvolením dřevo-hliníkových oken pro Vaše bydlení uděláte něco dobrého nejen pro životní prostředí, ale sami si splníte přání pohodlného a atraktivního bydlení bez větší nutnosti údržby. Pokud se jedná o ochranu klimatu, dá se dřevo jako surovina stěží porazit. Je CO2 neutrální a má jedinečnou kombinaci vlastností na špičkové úrovni.

Hliníkové opláštění

Skvělé vlastnosti dřeva a jeho krása Vám zůstane na věky. U dřevěného okna je nejzranitelnější exteriérová část. Jedno z řešení je schovat ji hliníkem, materiálem, který je velmi odolný a tyto vlivy na něj nemají prakticky žádný vliv.

Hliník není jen obyčejný plech, protože má různé exkluzivní tvary (Classic, Quadrat, Linear).
Pro tento materiál nabízíme širokou škálů odstínů barvy RAL, běžné práškové nebo exkluzivní metalické a strukturované složení. Hliník dokážeme dodat i v odstínech dřevo-dekoru. Variabilita, exkluzivita, životnost a funkčnost, jsou zásadní hesla našich dřevo-hliníkových produktů.

Životnost a ošetřování povrchu

Životnost dřevěných oken je dlouhá, ale u dřevo-hliníku prakticky „nekonečná“. Dřevěná okna je potřeba, hlavně zvenčí, ošetřovat z důvodu nepříznivých vlivů počasí. V případě dřevo-hliníku to však odpadá. Nalakované dřevěné okno v interiéru působí jako stále kus přírody a z venkovní strany je ochráněno. Díky tomu odpadá údržba laku z exteriéru a vaše okna zůstanou stále stejná.

Opravitelnost

Případná poškození povrchu (škrábance, skvrny) je možné poměrně jednoduše opravit. V případě větších závad lze do značné míry truhlářskými postupy rekonstruovat i celé okno. Na hliníkové opláštění nabízíme retušovací sady s příslušnou barvou Vámi zvoleného opláštění.

Architektonické možnosti

Dřevohliníkový materiál umožňuje realizovat mnohé sny architektů. Dokážeme nabídnout okna s opláštěním oválným (Classic), hranatým (Quadrat) a „slícovaným“ (Linear). Tvarům a odstínům se meze nekladou. Každé dřevo-hliníkové okno je svého druhu unikát (dřevo pro něj vyrostlo na určitém místě, v konkrétním lese atd.) Změnou barvy nátěru a volbou vhodného opláštění dřevo-hliníkového okna lze i dodatečně změnit vizáž celé budovy. Náš konstrukční tým, dokáže zpracovat v rámci Vašich projektů, širokou škálu zadání.

Jak správně pečovat o dřevohliníková okna?

Pravidelná a správná údržba nového okna má vliv na jeho vzhled i funkčnost. Zjistěte, jak můžete novým oknům prodloužit životnost v několika jednoduchých krocích.