Praktické odkazy

Kontakt

Mám zájem o nabídku
zaslat poptávku

Ke stažení

Dotazník spokojenosti
vyplnit dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Proč dřevěná okna a dveře

Dřevo se z mnoha dobrých důvodů používá jako stavební materiál od počátku lidstva. Tento přírodní stavební materiál vyniká vysokou odolností a dlouhověkostí. Svojí strukturou navozuje harmonický dojem. Pobyt v místnosti s dřevěnými okny tak může být pro mnohé příjemnější ve srovnání s „chladem“ či neutralitou bílého plastu nebo šedého hliníku. Proč se dřevo řadí mezi luxusní materiály?

Dřevěné profily

Profil je zásadní základní prvek každého okna nebo dveří. Dřevo je v tomto případě jedinečné, protože je to plný materiál bez žádných komor a dutin. Moderní dřevěné hranoly jsou vyráběny technologií slepování samostatných lamel, které zaručují lepší vlastnosti než souvislý dřevěný masiv. Veškeré námi konstruované výrobky jsou velice odolné, a proto nám umožňují konstruovat výrazně větší prvky.

Životnost dřeva

Životnost dřevěných oken je dlouhá. Všechny hrany mají velké zaoblení, takže barva na oknech dobře drží a neloupe se. Velmi kvalitní jsou také používané nátěry a technologie jejich nanášení. Všechny laky obsahují UV ochranu, jsou elastické a ekologické – vodou ředěné. Pokud okna nepoškodíme mechanicky či vlivem již zmíněné vlhkosti, pak se nám jejich povrchová úprava odvděčí opravdu velmi dlouhou životností.

Architektonické možnosti

Každé dřevěné okno je svého druhu unikát, protože pro něj na určitém místě vyrostl strom. Rámy i křídla dřevěných oken lze také umělecky zpracovat a ozdobit (produkt Historic). Změnou barvy nátěru dřevěného okna lze i dodatečně změnit vizáž celé budovy. Náš konstrukční tým dokáže v rámci Vašich projektů zpracovat širokou škálu zadání.

Ekologie x tepelná izolace

Dřevo je obnovitelný přírodní materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Při svém vzniku – růstu dřeva, životnímu prostředí pomáhá, při likvidaci neškodí. Dřevo patří mezi suroviny, které přirozeně dobře tepelně izolují, proto je jeho přínos v oblasti úspory energie u oken zcela zřejmý.

Příběh dřevěného okna

Zatímco nové dřevěné okno spatří světlo světa, musí projít celým procesem výroby od zaměření, přes vizualizaci, opracování až po ochranu povrchovou úpravou, kterou zajišťuje náš lakovací robot.

Jak se správně starat o dřevěná okna?

Pravidelná a správná údržba dřevěného okna má vliv na jeho vzhled a funkčnost. Zjistěte, jak můžete několika jednoduchými kroky prodloužit životnost svých hliníkových oken.