Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Plastové zdvižně posuvné systémy
(HST portály)

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. 

HST profily prosvětlují interiér a působivě ho propojují s balkonem, terasou či zahradou. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo: křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor. Na rozdíl od posuvně sklopných dveří (PSK) nelze křídla HST profilů vyklápět.

PLASTOVÉ ZDVIŽNĚ POSUVNÉ SYSTÉMY

evolutionDrive: HST

Salamander ® evolutionDrive: HST

Tepelná izolace Udaž 0,93 W/m2K
Dvojsklo a trojskloizolační trojsklo s teplým rámečkem Ug až 0,5 W/m2.K
KováníSIEGENIA® práh ECOPASS®
Stavební hloubka rámu194 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant82 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)55 / 100 / 170
Barvastandard / REN
Určenívšechny typy staveb
Počet komor5

Použití nízkého prahu zasazeného v podlahové ploše zajišťuje velmi plynulé propojení s terasou a zahradou. Tento nízký práh nepředstavuje žádnou bariéru ani pro tělesně postižené osoby (podle normy dIN 180 25). Konstrukce je navržena tak, aby obsahovala co největší podíl skla a maximální průchod světla do interiéru. Vedle své optimální izolační funkce systém boduje také inovativním, patentovaným řešením pro testované jednotky odolné proti vloupání do třídy odolnosti RC 2. Bezpečnostní mechanismus funguje bez ohledu na použité kování a také umožňuje zejména použití prahů s plochými posuvnými kolejnicemi nebo prahů pro renovaci. To znamená, že všechny požadavky na přístupnost lze splnit, aniž by byla ohrožena odolnost proti vloupání. Maximální velikost jednokřídlé konstrukce je 6,5 x 2,5 metrů. Hloubka zasklení až 52 mm.

Zobrazit technický výkres

VEKASLIDE 82

VEKA ® VEKASLIDE 82

Tepelná izolace Udaž 0,86 W/m2K
Dvojsklo a trojsklotrojsklo Ug až 0,5 W/m2K
Protihlukové33 - 38 dB
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu194 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant82 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)50/ 104/ 169
Barvastandard bílá RAL 9016/ nestandard
Určenívšechny typy staveb
Počet komor7

Tloušťky zasklení až 52 mm umožňuje použití vysoce tepelně izolačních funkčních skel a tím dosažení hodnot až Ud = 0,8 W/(m²K) při použití vysoce izolačního trojskla. Systém obsahuje práh s integrovanou tepelnou vložkou a dvakrát přerušeným tepelným mostem pro maximální energetickou účinnost a eliminaci studených zón v podlaze. Díky své nízké konstrukční výšce 50 mm, zajišťuje i bezbariérový průchod. Systém vyrábíme ve variantě dvoukřídlé, trojkřídlé i čtyřkřídlé. Jednokřídlé plochy lze realizovat do šířky až 6,5m a výšky až 2,7m.

Zobrazit technický výkres

VEKAMOTION 82

VEKA ® VEKAMOTION 82

Tepelná izolace Udaž 0,78 W/m2K
Prostup tepla rámuUf = 1,3 W/m2K
Nejlepší hodnota0,5 W/m2K
Dvojsklo a trojskloteplý rámeček
Protihlukové38 dB
KováníSIEGENIA®
Stavební hloubka rámu194 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant86 mm
Barvastandard RAL 9016/ nestandard
Určenívšechny typy staveb
Počet komor7

Současná snaha architektů o co největší prosvětlenost interiéru a zasazení velkoformátových prvků do zástavby vedla k přepracování staršího modelu VEKASLIDE na nový, o generaci vyšší model VEKAMOTION. Tento model je o 20% štíhlejší a zákazníkovi, tak nabízí větší průchod světla do interiéru. Profil je vyztužen ocelovou výztuhou, která rám zpevňuje a stabilizuje. Díky celkové stavební hloubce dosahuje systém Uf 1,3 W / m2K a může pojmout moderní trojskla až do tloušťky skla 54 mm. Velkoobjemové těsnění a dvousložkové těsnící díly zajišťují utěsnění profilu až do úrovně 9A.

Zobrazit technický výkres

 

Konstrukce zdvižně posuvných dveří je extrémně pevná a zaručuje dlouhodobou funkčnost, těsnost a odolnost vůči větru a dešti. Skvělé tepelně izolační vlastnosti profilů a zasklení speciálním trojsklem umožňují velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Zdvižně posuvné dveře jsou vhodné i pro objekty, které vyžadují bezbariérový přístup.

HST profily vyrábíme z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Dostupné jsou jedno až čtyřkřídlé konfigurace. Povrchová úprava zdvižně posuvných dveří je závislá na zvoleném materiálu. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Pro povrch plastových, hliníkových a dřevohliníkových profilů můžete volit ze široké škály barev a dekorů včetně věrných imitací dřeva.

HST profily osazujeme masivním kováním předních evropských výrobců.

Kontaktujte nás se svojí poptávkou