Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Hliníkové zdvižně posuvné systémy
(HST portály)

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. 

HST profily prosvětlují interiér a působivě ho propojují s balkonem, terasou či zahradou. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo: křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor. Na rozdíl od posuvně sklopných dveří (PSK) nelze křídla HST profilů vyklápět.

HLINÍKOVÉ ZDVIŽNĚ POSUVNÉ SYSTÉMY

PONZIO® SLIDING SL 1600 TT/ TT+/ TT HI

Tepelná izolace Ud1,3 - 1,7 W/m2K (1,2 - 1,6 verze HI)
Dvojsklo a trojskloizolační dvojsklo nebo izolační trojsklo
KováníPONZIO® / G-U®
Stavební hloubka rámu160/ 160/ 247 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant67 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)47/ 94/ 125
BarvaRAL
Počet těsnění2 (s prodlouženou životností EPDM)
UrčeníRodinné domy, komerčné objekty
Počet komor3

Velmi odolný posuvný systém určen především pro vnější konstrukce. Jedná se o 3-komorový profil s přepuštěným tepelným mostem, který je vyztužen skelnými vlákny. Mezi velké výhody systému patří možnost elegantního zapuštění do podlahy, čímž je docíleno minimální spáry mezi podlahou a rámem. Sliding při váze křídla 400 kg nabízí vysoký komfort ovládání. Struktura profilů umožňuje provedení stabilních velkorozměrných konstrukcí až šestikřídlových. Maximální rozměry š. 3300 mm x v. 2200 mm nebo š. 1600 mm x v. 3000 mm. Zasklení Hloubka zasklívací drážky 12 - 51 mm. Verze "+" je navíc vybavena těsněním pod sklem a izolační vložkou ve vybraných částech profilu. Verze "HI" je navíc vybavena izolační vložkou v křídle.

 

Konstrukce zdvižně posuvných dveří je extrémně pevná a zaručuje dlouhodobou funkčnost, těsnost a odolnost vůči větru a dešti. Skvělé tepelně izolační vlastnosti profilů a zasklení speciálním trojsklem umožňují velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Zdvižně posuvné dveře jsou vhodné i pro objekty, které vyžadují bezbariérový přístup.

HST profily vyrábíme z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Dostupné jsou jedno až čtyřkřídlé konfigurace. Povrchová úprava zdvižně posuvných dveří je závislá na zvoleném materiálu. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Pro povrch plastových, hliníkových a dřevohliníkových profilů můžete volit ze široké škály barev a dekorů včetně věrných imitací dřeva.

HST profily osazujeme masivním kováním předních evropských výrobců.

Kontaktujte nás se svojí poptávkou