Tradiční český výrobce
oken a dveří od roku 1994

Dřevěné zdvižně posuvné systémy
(HST portály)

Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. 

HST profily prosvětlují interiér a působivě ho propojují s balkonem, terasou či zahradou. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo: křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor. Na rozdíl od posuvně sklopných dveří (PSK) nelze křídla HST profilů vyklápět.

DŘEVĚNÉ ZDVIŽNĚ POSUVNÉ SYSTÉMY

REAL 78 HST

RI WOOD ® REAL 78 HST

Tepelná izolace Ud0, 83 W/m2.K
Prostup tepla rámu0,98 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 1,1 / 0,6
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Pantyviditelné / skryté
Stavební hloubka rámu181 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant78 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvapřírodní lazury
Určenívšechny typy staveb

Zdvizně – posuvné dveře s komfortním ovládáním a bezbariérovým prahem umožňují konstruovat velké prosklené plochy a spojit obytnou část domu se zahradou. Systém kování a posuvných kolejnic SIEGENIA umožňuje bezpečně komfortně a snadno ovládat křídla o hmotnosti až 400 kg. Křídla je možné vybavit tlumiči SOFT CLOSE, které se dají neviditelně integrovat. Stavební hloubka umožňuje zasklení 24 – 40 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Okapnice – bílá, bronz, tmavě hnědá, stříbrná, RAL nástřik. Silikon – transparentní. Těsnění – bílá, hnědá, šedá.

PREMIUM 92 HST

RI WOOD ® PREMIUM 92 HST

Tepelná izolace Udaž 0,77 W/m2K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5
Bezpečnostnístandard, příplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Stavební hloubka rámu214 mm
Hloubka křídla Standard/Elegant92 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvapřírodní lazury
Určenístandardní i nízkoenergetické

PREMIUM 92 HST se vyznačuje skvělými tepelně izolačními vlastnostmi. Jejich součástí je bezbariérový práh. Křídla je možné vybavit tlumiči SOFT CLOSE, které se dají neviditelně integrovat. Zasklení speciálním trojsklem umožňuje velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Stavební hloubka umožňuje zasklení 40 – 50 mm. Dřeviny – smrk, borovice, modřín, dub nebo exotické meranti. Okapnice – bílá, bronz, tmavě hnědá, stříbrná, RAL nástřik. Silikon – transparentní. Těsnění – bílá, hnědá, šedá.

Konstrukce zdvižně posuvných dveří je extrémně pevná a zaručuje dlouhodobou funkčnost, těsnost a odolnost vůči větru a dešti. Skvělé tepelně izolační vlastnosti profilů a zasklení speciálním trojsklem umožňují velkoplošné prosklené stěny využít i v domech s nízkoenergetickým a pasivním standardem. Zdvižně posuvné dveře jsou vhodné i pro objekty, které vyžadují bezbariérový přístup.

HST profily vyrábíme z plastu, hliníku, dřeva i dřevohliníku. Dostupné jsou jedno až čtyřkřídlé konfigurace. Povrchová úprava zdvižně posuvných dveří je závislá na zvoleném materiálu. Dřevěné profily si můžete nechat natřít krycím lakem nebo přírodní lazurou, která zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Pro povrch plastových, hliníkových a dřevohliníkových profilů můžete volit ze široké škály barev a dekorů včetně věrných imitací dřeva.

HST profily osazujeme masivním kováním předních evropských výrobců.

Kontaktujte nás se svojí poptávkou