DOTACE - ZELENÁ ÚSPORÁM

FINANCOVÁNÍ PROGRAMU ZELENÁ ÚSPORÁM JE OHROŽENÉ, CENY POVOLENEK KLESLY
Ministerstvu životního prostředí se hroutí plány na investování až 28 miliard korun do nové etapy programu Zelená úsporám. Počítalo totiž s podstatně vyššími výnosy za emisní povolenky, ze kterých měla být Zelená úsporám financována. Lidé, kteří budou chtít v příštích letech s pomocí dotace od státu zateplit svůj dům, by tak neměli se svými plány zřejmě příliš otálet.
Více informací a aktuality naleznete zde.


NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM: MILIARDY NA ÚSPORY PRO ČESKÉ DOMÁCNOSTI
Program Zelená úsporám sice končí, ale ministr životního prostředí Tomáš Chalupa představil další dotační program Nová zelená úsporám. Z toho budou podporovány jak soukromé domy, tak veřejné budovy. Program Nová zelená úsporám je zaměřen na investice do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. V programu bude podporováno například komplexní zateplování rodinných a bytových domů a veřejných budov (školy, školky, domovy seniorů apod.),a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu.
Více informací a aktuality naleznete zde.


PROGRAM ÚVĚRŮ NA OPRAVY A MODERNIZACE BYTOVÝCH DOMŮ
Program je určen pro všechny vlastníky bytových domů, bez rozdílu technologie výstavby (panelové, cihlové). Program mohou využít družstva, společenství vlastníků, fyzické a právnické osoby, stejně jako města či obce, jež mají ve vlastnictví bytový dům.
Více informací naleznete zde.


OFICIÁLNÍ WEB PROGRAMU ZELENÁ ÚSPORÁM
Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech.
Více informací a aktuality naleznete zde.


ZELENÁ ÚSPORÁM 2 SE SPUSTÍ V POLOVINĚ PŘÍŠTÍHO ROKU
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa předpokládá, že se program ZELENÁ ÚSPORÁM 2 spustí v polovině příštího roku. Důležitý krok k tomu teď udělala vláda, když schválila zákon, který upravuje obchodování s emisními povolenkami. Část výnosu z jejich prodeje přitom zamíří do programu, který naváže na úspěšnou ZELENÁ ÚSPORÁM.
Celý článek na aktuálne.cz si můžete přečíst zde.