Společnost RI OKNA získala majoritu ve firmě WD okna a chce být lídrem na českém trhu

Akciová společnost RI OKNA se chce do dvou let stát lídrem trhu v oblasti výroby 
a montáží oken a dveří v České republice. V těchto dnech společnost získala 51procentní podíl ve firmě WD OKNA, s.r.o. a posílila tím své postavení dvojky na tuzemském trhu.
 
„Chceme i nadále růst a stát se předním výrobcem oken a dveří nejen v České republice, ale i v regionu střední a východní Evropy,“ netají své ambice Petr Ingr, předseda představenstva akciové společnosti RI OKNA. Podle něho znamená současná akvizice pro společnost významné rozšíření produktového portfolia 
o kompletní dřevěný sortiment.
 
„Zatímco my se od roku 1994 zaměřujeme na výrobu plastových a posléze i hliníkových oken a dveří, společnost WD OKNA je předním českým výrobcem dřevěných, dřevohliníkových a hybridních oken a dveří. Díky rozšíření a propojení sortimentu, jednotnému marketingu a logistice v oblasti montáží se můžeme brzy posunout mezi přední evropské dodavatele,“ uvedl Petr Ingr.
 
Společnost RI OKNA investovala v posledních letech desítky milionů korun do nového výrobního závodu v Bzenci i do moderních technologií; díky těmto investicím a inovacím se tak dostala na špičku současných technologických možností.