PROFILINK® - DOSTUPNOST PODPOŘENÁ VYSOKOU KVALITOU

Rádi bychom Vám postupně představili společnosti, které dodávají komponenty pro naše výrobky. Jedním z významných a možná nejvíce diskutovaných dodavatelů je kvůli svému původu v Bulharsku společnost PROFILINK®. Zkušenost našich zákazníků je ovšem jiná.

Společnost PROFILINK®  vznikla v roce 1992 v Bulharském Plovdivu a dnes patří se svými 120 000 m2 výrobních kapacit k nejvýznamnějším hráčům extruze PVC v Evropě. Společnost PROFILINK® je vybavena nejmodernější technologii rakouské společnosti GREINER EXTRUSION® GmbH, odkud nakupuje i matrice pro extruzi jednotlivých profilů. S profilovým systémem PROFILINK® se můžete setkat v mnoha zemích Evropy. Mezi nejvýznamnější trhy patří například Itálie, kde si zákazníci oblíbili zejména moderní design a možnost barevného sladění profilů a těsnění - harmonie barev.

Pro zajištění kvality svým zákazníkům dodržuje společnost PROFILINK® interní standardy, které jsou založeny na mezinárodním standardu RAL®. Přísná kontrola kvality prováděná v laboratořích společnosti prochází třemi fázemi. Detailní kontrole podléhá vstupní surovina, samotná výroba i konečný produkt. Zákazníkům jsou doručeny pouze takové výrobky, které úspěšně prošly testy a naplnily mezinárodní standardy. Více než dvacet let zkušeností opravňuje společnost PROFILINK® mít v oblasti kvality jistou sebedůvěru.

I přes tuto veškerou péči a kontrolu ve výrobním závodě, jsou profily znovu kontrolovány při vstupu do výroby v továrně RI OKNA a.s. Výrobky řady PRIMA vyrábí naše společnost z profilů značky PROFILINK® už tři roky a naše zkušenost je zatím velmi pozitivní. Našim zákazníkům jsme výrobky ze systému PROFILINK® nabídli alternativní profilovou řadu vedle tradičně vyráběného systému SALAMANDER® a přitom neslevujeme z našich nároků na kvalitní výrobek. Více se o společnosti PROFILINK® můžete dozvědět na adrese www.profilink.net.


ČTYŘI NEJČASTĚJŠÍ MÝTY O VÝROBĚ PLASTOVÝCH RI OKEN

Zákazníci velmi často při výběru svého výrobce plastových oken i dveří narážejí na několik podstatných otázek, které chtějí zodpovědět. Mnohdy se však jedná o nepodložené mýty související s nekvalitní výrobou, dovozem ze zahraničí a nízkými cenami, kterých se pak obávají. Přinášíme proto odpovědi na ty nejčastější dotazy, na něž odpovídal Martin Ištvánek, obchodní ředitel RI OKNA.

1. Jak je možné, že můžete nabídnout oproti konkurenci tak nízkou cenu?
Již před dvěma lety se nám podařilo učinit dva důležité kroky pro chod celé společnosti. Zaprvé, zanalyzovali jsme celý proces výroby a našli místa, kde se dá ušetřit na nákladech bez ohrožení kvality práce. Abychom potom zareagovali na výrazně se zvyšující přísun levných oken ze zahraničí, zejména z Polska, rozhodli jsme se najít nového dodavatele plastových profilů, který by dokázal vyrobit profily levněji než náš současný německý dodavatel. Začali jsme tedy spolupracovat s bulharskou společností Profilink. A právě tato dvě opatření nám pomohla nastavit nižší a zákaznicky zajímavé ceny.

2. Je pravdou, že dovážíte hotová okna ze zahraničí, například z Bulharska?
Všechna hotová okna samozřejmě vyrábíme u nás v Bzenci, který je hlavním sídlem společnosti. A tedy na území České republiky. Ze zahraničí dovážíme pouze jednu ze součástí našich oken, a to plastové profily pro jednu z produktových řad. Ty se pak ale stávají součástí dalšího procesu výroby, kam patří například svařování, kování, zasklívání nebo kompletování oken. Veškerá manipulace s nimi a jejich zapracování tedy probíhá opravdu v České republice.

3. Jak můžete zaručit ryze českou výrobu oken?
Naše společnost získala certifikaci ZARUČENĚ ČESKÁ OKNA, kterou se mohou prokazovat pouze výrobci, kteří skutečně vyrábí svá okna a dveře v ČR. Certifikát tak získají pouze ti, kteří svaří rám, okno okovají i zasklí jedině v tuzemsku. Záruka má sloužit zejména zákazníkům. Mnoho z nich se totiž už v minulosti spletlo, když si koupili často extrémně levná okna, ale jejich dodavatel pak nebyl schopen vyřešit záruční ani pozáruční servis nebo například poradenské služby. Tyto problémy ale může klient při koupi oken od zaručených firem eliminovat. Naše společnost je navíc ochotna po dohodě zákazníkovi ukázat výrobu, aby viděl, že okna vyrábíme opravdu u nás.

4. Východním zahraničním dovozcům příliš nevěřím, můžu věřit v kvalitu vámi dovážených výrobků Profilink?
Náš dodavatel Profilink je společnost se silnou tradicí, která funguje na trhu již od roku 1992. Dnes patří mezi nejvýznamnější výrobce PVC profilů v celé Evropě. Využívá nejmodernějších rakouských technologií, například automatických směšovacích a přepravních systémů, čímž může splnit vysoká očekávání na kvalitu a kontrolu. Pro zajištění garance dodržuje interní standardy založené na mezinárodním standardu RAL diktovaného německým institutem pro zajištění kvality RAL (German Institute for Quailty Assurance and Certificaiton).

...